wtorek, 26 wrzesień 2023

Marzy Ci się podróż poślubna w Europie? Jakie obostrzenia cię czekają?

pexels dimitri kuliuk 949223Obostrzenia. Niesamowicie rozpowszechnione słowo mijających tygodni. Dociera do nas wszędzie – w mediach, na ulicy, czy w pracy. Pomimo tego, że przystosowaliśmy się do bytowania w nowych warunkach –  a mało kogo zaskakuje wszechobecność masek, nadal są jednak obszary, w jakich z niecierpliwością, oczekujemy na powrót do normalnego świata. Taką kwestią są wyjazdy.

Nie ma większego zmartwienia, gdy wybieramy się na urlop w naszym kraju. Kłopot pojawia się wówczas, gdy marzymy o wyjeździe za granicę własnego państwa. Wiele Państw niezbyt chętnie wpuszcza turystów na autonomiczny obszar, w pozostałych –  funkcjonują choć pewne obostrzenia. Niezależnie od kraju bezsprzeczną zasadą jest posiadanie masek w turystycznych przestrzeniach, a często także zaopatrzenie się w rękawice nitrylowe. Jednak, aby w ogóle wjechać do Niemiec, Hiszpanii, czy Grecji – jesteśmy zobligowani zamówić test na grypę, lub odbyć dwutygodniową kwarantannę. Czasami niezbędne są dwie opcje jednocześnie, a same testy trzeba ponowić dwukrotnie.

Będąc już na w danym kraju, zwiedzając piękne zakątki, do znudzenia mamy do czynienia z kartkami na hipermarketach, murach, bramach – przypominającymi nam o stanie zagrożenia i zarządzonymi z tego powodu ograniczeniami. „Noś maseczkę”, “załóż rękawice lateksowe”, „zachowaj odstęp 2 metry” – takie słowa towarzyszą nam dosłownie na każdym kroku. Nie dziwi zatem, że twórcy wygrywając odpowiedni dla nich moment, wyprzedzają się w kreowaniu projektów wszelakich maseczek. Nie dotyczy to zresztą wyłącznie masek. W sprzedaży dostępne są nie jedynie rękawice białe, czy fioletowe modele, ale także coraz to bardziej modne rękawice czarne.

palace 530055 1920Odpoczywając na wczasach, często spędzamy czas w lokalizacjach, gdzie możemy spotkać się na dużo rożnych osób. Jedzenie dań w regionalnych knajpach, odwiedzanie zabytków, przebywanie na plaży, korzystanie ztutejszych atrakcji –  wszytko to, owocuje tym, że narażamy się na potencjalne zagrożenie z większym natężeniem niż w powszednim egzystowaniu. Nader ważkie jest to, by ochraniać siebie i własnych członków rodziny i używać odpowiednich jednorazowych materiałów ochronnych. Powinno się nosić m. in. nitrylowe rękawiczki, które warto przyodziać, gdy kupujemy żywność na tragach, czy zakupujemy upominki dla najbliższych.

I choć nie mamy pewności, jak długo tego rodzaju gadżety będą w dalszym ciągu nam dotrzymywać towarzystwa – wypada mieć przytomność, że noszenie masek, czy zaopatrzenie się w rękawiczki jednorazowe nitrylowe, ochrania nas przed wirusem i działa tak, że czujemy się bezpieczniej.