wtorek, 06 czerwiec 2023

Młodzi rodzice na weselu

  • Kategoria: wesele
  • Opublikowano: wtorek, 01 luty 2022 14:08
  • Super User
  • Odsłony: 248

wedding cake g4dccf3350 640Mimo zmieniających się czasów do tej pory panuje przeświadczenie, że w placówkach gastronomicznych lub na koncertach nie powinien przebywać noworodek. Sporo młodych rodziców, w pierwszych miesiącach życia malucha, zamyka się w mieszkaniu. Niewątpliwie nie zabierzemy niemowlaka na masowy event na dworze. Jednakże z jakiej przyczyny pod każdym względem wykluczać styczność z innymi osobami a także kulturą? Tym więcej, że jest to w stanie korzystnie oddziaływać na ewolucję dziecka. Gdzie można pójść z niemowlakiem? Jak się do tego przygotować?

Pierwszym miejscem, jakie przychodzi na myśl są restauracje. I istotnie w tej chwili wydają się być w najwyższym stopniu przygotowane na rodziny z maluchami. W wielu znajdują się chociażby miejsca do karmienia. Karmienie malucha mlekiem bez odchodzenia od stołu obecnie nikogo nie porusza. Więc podjęcie decyzji wizyty w restauracji to prosta rzecz. Należy tylko przed wyjściem puścić w ruch laktator podwójny, a zgromadzony w ten sposób pokarm umieścić w butelce. Poręczne podgrzewacze do butelek zagwarantują maluchowi odpowiednią temperaturę mleka. Tym sposobem kompletna rodzina skosztuje obiadu w sympatycznej atmosferze.

Coraz to więcej matek i ojców z maluchami dostrzega się także w muzeach czy na małych performensach. Obcowanie z kulturą ma pozytywny wpływ na humor rodzica, ale także dobrze oddziałuje na dziecko. Jak stwierdzili medycy – styczność z różnymi sytuacjami poprawia jego rozwój. Do takiego wyjścia w szczególności powinna przygotować się mama. Aktualnie nie jest to skomplikowane. Pas ciążowy i wkładki laktacyjne (polecany produkt: https://apteczka24.pl/jednorazowe-wkladki-laktacyjne-medela-60szt,id13931.html) zagwarantują swobodę nawet w przypadku dłuższego wyjścia. Należy zauważyć, że nie w każdym miejscu zmieści się wózek. Ukazuje się wówczas problem noszenia i mało znaczące jest ile wynosi waga dziecka. Dla niemowląt i noworodków to nawet fajnie, że spędzają czas noszone, ale rodzicom zapewni wygodę na przykład nosidełko.

pexels singkham 1166473Szczególną okolicznością, jakiej wyrzekają się początkujący rodzice są zabawy weselne. Dlatego, że cała noc, hałaśliwie, tłoczno, latorośl nie da spokojnie zjeść. Nic z tych rzeczy. Niemalże każda sala weselna jest przygotowana na przyjęcie małego gościa. Znajdują się w nich dodatkowe pomieszczenia, a nawet miejsca przy stole. Jeżeli mama czy tata zakłada, że noworodka będzie denerwował harmider można zabrać ze sobą zatyczki do uszu dla dzieci (polecamy szczególnie te: https://apteczka24.pl/zatyczki-do-uszu,c452.html). Natomiast karmienie to już totalnie prosta sytuacja (chociażby za pomocą smoczka calma medela).

Styczność z kulturą i drugim człowiekiem to coś czego potrzebuje każdy. Nie wskazane jest zamykać się w domu jedynie dlatego, że latorośl jest nieduża. W chwili obecnej jest tak wiele propozycji, że bezproblemowo znajdzie się taka, która umożliwi wyjście bez większego problemu. Nie odmawiaj swej rodzinie wspólnej rozrywki.