wtorek, 26 wrzesień 2023

Jedzenie na weselu – czyli rosnąca popularność firm cateringowych

  • Kategoria: wesele
  • Opublikowano: niedziela, 20 marzec 2022 18:02
  • Super User
  • Odsłony: 195

wedding gfa3693199 640W dużych miastach dostarczanie jedzenia jest znaczącym sektorem rynku usług kulinarnych. Tyczy się to tak samo dowozów detalicznych jak pizza czy sushi, ale także coraz modniejszych ostatnio tzw. diet pudełkowych. Wrocław nie odstaje w tej kwestii od pozostałych polskich metropolii. Co raz więcej restauracji nie posiada swoich flot pojazdów, tylko współpracuje z specjalistycznymi firmami zajmującymi się dostawami jedzenia, posiadającymi swoje aplikacje mobilne.

Rozwiązanie to ma wiele zalet. Po pierwsze pozwala na dotarcie do znacząco znaczniejszej liczby klientów. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu machiny reklamowej większego partnera. Poza tym tego rodzaju ,,outsourcing” pozwala na odcięcie się od wszelakich problemów związanych z użytkowaniem własnego taboru. Nie interesują nas koszta paliwa, polisy OC, czy choćby zatrudnienia kierowcy. Awaria samochodu również nie jest naszym zmartwieniem – nie musimy w panice wyszukiwać fraz w rodzaju ,,pomoc drogowa Wrocław” czy ,, laweta Wrocław cennik”.

Oprócz tego, zwłaszcza w przypadku dostawców gotowych diet czy cateringu, bardzo ważne jest utrzymanie niezawodnego łańcucha logistycznego. Także to, jest znacząco prostsze kiedy transportem zajmuje się specjalistyczna firma. W przypadku kiedy zajmuje się tym producent, nawet pojedyncza awaria może doprowadzić krytyczne zachwianie systemu. Znalezienie taniej lawety we Wrocławiu kiedy nasz samochód się zepsuje rozwiązuje sporo problemów, ale nadal zostajemy z towarem do dostarczenia.

Jak więc można zauważyć utrzymywanie taboru w sprawności to nie tylko kwestia potencjalnych problemów z niesprawnym pojazdem, ale również rozsypującej się logistyki. Kiedy konieczne jest przewiezienie ładunku z uszkodzonego samochodu, potrzebny jest nam samochód zastępczy, a nie laweta, Wrocław jest dużym miastem, więc nawet sam dojazd samochodu zastępczego, może potrwać dość długo.

shellfish g03e862ac6 640Podsumowując, kooperacja z zewnętrznym usługodawcą w kwestii dowozu jedzenia ma szereg zalet. Po pierwsze ściąga z wytwórcy koszty związane z kupnem i utrzymaniem floty oraz z pracownikami. Oprócz tego system logistyki specjalistycznych firm trudniących się transportem posiłków, jest bardziej elastyczny. Kiedy cokolwiek wydarzy się z pojazdem nie musimy samemu holować auta, autopomoc działa w każdym mieście.