wtorek, 26 wrzesień 2023

Wesele w czasie pandemii – nie było łatwo

  • Kategoria: wesele
  • Opublikowano: niedziela, 14 sierpień 2022 11:47
  • Super User
  • Odsłony: 130

married gbc487efb3 640Epidemia koronawirusa wiązała się w dużej mierze z tym, że wdrożono wyjątkowo wiele obostrzeń. Dla przykładu, zabroniono organizowania eventów masowych, a także przyjęć na dużo uczestników. W rezultacie, przez pewien czas nie było realne przygotowanie uroczystości weselnych. Dla młodych, którzy od jakiegoś czasu planowali na tyle znaczący dzień, jak dzień ślubu, z pewnością nie była to pozytywna informacja.

Z czasem, kiedy liczby odnoszące się do zachorowań unormowały się, rząd postanowił ponowić organizowanie wesel. Natomiast, przebiegać one miały na mniejszą liczbę osób. Oznaczało to, że współudział w uroczystościach był przewidywany dla niewielkiej ilości gości aniżeli do tej pory. Narzucane środki ostrożności dotyczyły nie tylko państwa młodych i gości, ale także obsługi wesela. Kelnerzy byli zobowiązani nosić rękawiczki jednorazowe i maseczki. Ponadto, każdy przed rozpoczęciem pracy miał zmierzoną temperaturę. Podobnie, temperatura była mierzona wśród gości. Z tego względu na przykład termometr bezdotykowy Novama stał się nieodzownym wyposażeniem licznych domów na wesele. W czasie koronawirusa termometry lekarskie miały znajdować się w licznych obiektach, również tych mających charakter rozrywkowy.

Podjęcie decyzji o tym, żeby brać ślub i organizować wesele podczas pandemii nie było proste. Dokładnie ze względu na powiększającą się liczbę zakażeń oraz wymagane obostrzenia, wiele osób zdecydowało się przesunąć daty ślubu na późniejszy czas. Nie jest to dziwne, bo w tak doniosłym czasie termometry bezdotykowe na sali weselnej wyglądają niezbyt klimatyczne. Co więcej, wprowadzane limity uczestników także okazały się kłopotliwe, zwłaszcza gdy ktoś ma dużą rodzinę lub najzwyczajniej planował większe wesele. Czymś trudnym jest w końcu z któregoś z gości zrezygnować i w efekcie postawić jego i siebie w niezręcznej sytuacji.

pexels rene asmussen 1345574Kiedy którakolwiek narzeczona przekładała uroczystość zaślubin, a miała już wcześniej wybraną kreację, to w dodatku wiązało się to dla niej z tym, żeby przypilnować swojej wagi, żeby w następnym terminie także zmieścić się w suknię. Z tego względu wagi łazienkowe stały się tak samo chętnie wybierane, jak środki higieny pozwalające zadbać o zdrowie w czasie koronawirusa. Bez wątpienia, czas tenże był kłopotliwy dla narzeczonych, jak i dla firm zajmujących się oprawą wesel.