sobota, 04 luty 2023

Jakie jedzenie na wesele?

  • Kategoria: wesele
  • Opublikowano: środa, 31 sierpień 2022 13:34
  • Super User
  • Odsłony: 68

hands holding plate gdaeabb11c 640Przyjęcie weselne to jedna z najistotniejszych imprez w całym życiu. Jak ją przygotować by na dłużej pozostała w pamięci? Jak wybrać muzykę, jakie jedzenie wybrać, o jakie szczegóły warto zatroszczyć się na samym początku? Jeśli jesteście ciekawi jak zwykle wyglądają takie przygotowania od kuchni – przeczytajcie poniższy tekst.

Jedną z najistotniejszych kwestii jest dobór sali, jej wystrój, przygotowania listy odpowiednich gości. Jednakże – by goście byli ukontentowani - niezbędne jest przygotowanie odpowiedniego klimatu. W dużej mierze odpowiedzialnym za tą opcję jest ...muzyka! Warto ją dobrać tak, by niemal każdy z gości znalazł coś dla siebie, oraz by zapraszała do wejścia na parkiet – ale również chwilami pozwoliła odpocząć.

Kolejną bardzo ważną rzeczą - oprócz muzyki - jest jedzenie. Możemy jak najbardziej zamówić catering – ale nie ma nic lepszego niż zaprzyjaźnione kuchary starej daty! Posiadają one na ogół własne przetestowane techniki i triki! Wiecie że kucharki w trakcie przygotowywania posiłków często stosują rękawiczki medyczne? Jest to świetny sposób na sterylne i niezniszczone ręce mimo wielu kilogramów obranych kartofli. W tej sferze najlepiej sprawdzą się rękawice winylowe bezpudrowe. Część pracowników gastronomii stosuje zamiennie rękawiczki chirurgiczne. Sposoby te wpływają na kondycję ich dłoni.

Co jeszcze jest potrzebne w kuchni aby przygotowane potrawy nie tylko były dobre, ale również higieniczne i zdrowe? Niezbędne są bezsprzecznie czepki na głowę, które sprawią że w potrawach nie natkniemy się na żadne włosy. Chyba nie ma nic bardziej odstręczającego niż czyjś włos nawet w najlepszym rosole na globie! Niezastąpiony jest również kuchenny fartuch. Z chirurgiczną dokładnością możemy w nim siekać cebulę, marchewkę lub nawet buraki, nie brudząc przy tym ubrania kucharki.

latex gloves g673faf4f8 640Na tradycyjnym weselu nie może zabraknąć zabaw. Wszyscy znają taniec z krzesełkami, czy przebijanie balonów. Tutaj możemy zaskoczyć uczestników i wprowadzić coś nowego – i np. zamiast zwykłych balonów napompować.... rękawice chirurgiczne!

Ostatnim detalem jest nocleg dla rodziny pochodzących z przeróżnych stron. Tutaj również mamy rozwiązanie – by uniknąć ogromnej ilości prania – dobrym sposobem jest pościel jednorazowa.