wtorek, 26 wrzesień 2023

Czworonożny pupil na weselu

Kiedy nadciąga tenże ważny dla nas dzień, jakim jest nasz ślub, to pragniemy, żeby wszystkie najważniejsze dla nas osoby, spędziły go z nami. Kwestia ta odnosi się też naszych pupili. Jest cała masa ludzi, będąca bardzo mocno zżyta ze swoimi pupilami i marzy żeby były z nimi w tym dniu.

 

Jak najbardziej jest to wykonalne, żeby nasz najdroższy zwierzak nam akompaniował tego dnia, aczkolwiek powinniśmy się na to właściwie nastawić. Jeżeli naszym ukochanym zwierzakiem jest papuga - to nie będzie z tym żadnego problemu, bo jeśli po prostu będzie do nas gadała ze swojej klatki, to nie będzie z tym żadnego kłopotu. Za to zupełnie odmiennie wygląda ta kwestia w przypadku pozostałych zwierzaków.

Jeżeli naszym cudownym zwierzakiem jest pies, który bardzo uwielbia na nas wskakiwać, bądź kocur, który lubi się po nas wspinać dzięki własnym pazurom, to już powinniśmy to przemyśleć. Nikt nie chce bowiem, żeby jego kochany pupil uszkodził nowiutki smoking, czy wskoczył na suknię ślubną i ją rozwalił. To zdarzenie mogłoby mocno nadszarpnąć uczucie między nami i kotem.

W takiej sytuacji zdecydowanie rozsądniejszym podejściem do sprawy jest spędzenie tego dnia z naszym pupilem, ale jedynie do czasu, w którym będziemy jeszcze w ubraniach roboczych. Dzięki temu nie będzie niebezpieczeństwa, że stanie się cokolwiek z naszymi ubraniami na ten najważniejszy dzień naszego życia.

Sprawa prezentuje się odrobinę odmiennie, gdy przygotowania do wesela mają miejsce poza naszym mieszkaniem, wtedy powinniśmy bowiem zadecydować co zdziałać z naszym zwierzakiem, zabrać go z nami, jeżeli oczywiście jest takowa alternatywa, czy też pozostawić w domu z jakimś opiekunem, żeby nie stresował się za dużą liczbą nowych twarzy, jak i zmianą mieszkania. Należy pamiętać, że nadrzędny jest zarówno nasz spokój, jak i również naszego zwierzaka. Dlatego przede wszystkim tymi kategoriami należy się kierować podczas ślubu. Nawet jeśli będziemy musieli się na ten okres rozstać z naszym zwierzakiem na rzecz jego spokoju, to lepiej to zrobić, niż później się przejmować tym, że może się źle czuć.