sobota, 25 czerwiec 2022

Co mieć w pamięci przy restaurowaniu domu weselnego?

  • Kategoria: Poradniki
  • Opublikowano: piątek, 09 listopad 2018 15:34
  • Super User
  • Odsłony: 779

salaNie ma konkretnych wytycznych, wskazujących na to, w jaki sposób powinna zostać wyremontowana przestrzeń do organizacji wesel.

Aby w ogóle podjąć się odrestaurowania, która ma być w przyszłości udostępniona dla nowożeńców i zaproszonych przez nich gości, należy się na temacie organizacji przyjęć weselnych chociaż odrobinę znać.

Które komponenty muszą na pewno się pojawić? Co dodatkowo by można było rozbudować, jakie powinny być kolory na ścianach, czy na pewno wbudowane na stałe ozdoby, zawieszone obrazy są perfekcyjnym pomysłem?

Naturalnie na detalach, odnoszących się do wykończenia wnętrza, można się skoncentrować pod koniec roboty. Przede wszystkim należy pomyśleć, które fragmenty sali konieczne są, by zorganizować wesele. Nie licząc łatwego dostępu do toalet, miło by było, aby nie zabrakło także drzwi balkonowych. Również rozkład sali zdaje się być szczególnie istotny. Niezbędne jest przestrzeń, przeznaczona na stoły dla bawiących się na weselu. Powinno być go jak najwięcej, aby nawet gdy przyjdzie większa ilość osób nie było zbyt ciasno. Nie powinno się usadzać gości zbyt blisko siebie, tak, jakby byli mrówkami w mrowisku. Nie wolno przesadzać na rzecz zarobku. Bardziej opłaca się posiadać salę, w jakiej pomieści się mniej osób, lecz będą się wszyscy czuli komfortowo.

taniecNastępnym koniecznym komponentem zdaje się być spora wolna płaszczyzna przeznaczona do tańczenia. Gdzieś musi także mieć swoje miejsce orkiestra. Nierzadko przydatna jest także mini scena, na której właśnie orkiestra, różni mówcy lub zaproszony komik będzie miał możliwość wystąpić. Nie należy również zapominać o dzieciach, obecnych bardzo często na takich imprezach. Kącik, w którym będą mogły się bawić ze swoim animatorem, nie robiąc zamętu i nie marudząc, zdaje się być z pewnością ważną sprawą.

W momencie, gdy obmyśli się starannie układ przestrzeni, przemyśli, jakie kupić oświetlenie, efekty specjalne dla tańczących i tak dalej, można już rozpocząć proces zastanawiania się nad charakterem, w jakim aulę chce się wyremontować. Czy to będzie styl klasyczny? Modernistyczny? Czy kolory ścian powinny być jasne? A może kolorowe? Jeśli nie posiada się umiejętności, godnych projektanta, warto zapytać o radę projektanta. Przecież w brzydko udekorowanej sali, nawet przy jej najlepszym ułożeniu, lecz o paskudnym wyglądzie – nikt nie będzie chciał się weselić.