sobota, 25 czerwiec 2022

Ratunku! Za miesiąc ślub, a ja mam kontuzję!

  • Kategoria: Poradniki
  • Opublikowano: wtorek, 13 sierpień 2019 11:51
  • Super User
  • Odsłony: 642

wesele04Sportowcy także zawierają śluby. Niektórym ciężko odpuścić zajęcia sportowe nawet przed tak znaczącym dniem, co natomiast może doprowadzić do kontuzji, a ta - do długotrwałego bólu. Szczęśliwie nie musisz przekładać ślubu. Dzisiaj leczenie bólu to nie problem.


Przede wszystkim od razu udaj się do swojego lekarza sportowego, który być może wyśle cię do rehabilitanta. Już tylko pomoc fizjoterapeuty powinna poskutkować zmniejszeniem bólu, ale może będzie konieczne wdrożyć leczenie bólu dodatkowo. Forma leczenia będzie zależeć od położenia urazu - pewne kontuzje nie potrzebują specjalistycznego działania, np. przy lekko skręconej kostce wystarczy tylko trochę odpoczynku. Gdy kontuzja jest poważniejsza i odczuwasz na przykład ból barku bądź ból biodra i nie możesz przez to normalnie funkcjonować (a co dopiero mówić o tańczeniu na własnym przyjęciu weselnym), to stanowczo warto poszukać centrum leczenia bólu. To specjalistyczne poradnie, które za zadanie mają uprościć życie osobom cierpiącym z powodu bólu. Warto korzystać!

klinika01Zależnie od rodzaju twojego rodzaju dobiorą ci pasującą terapię. Może być to na przykład znana wszem i wobec akupunktura - tak, to praktycznie przynosi ulgę, lecz to nie jedyna terapia. Kriolezja polega na zamrożeniu nerwu, co przynosi ulgę. Termolezja z kolei to metoda wykorzystująca wysokie temperatury. Każda z tych metod jest dobierana indywidualnie - aby otrzymać wzorowy efekt. Klinika leczenia bólu wpierw przeprowadzi dokładny wywiad i da skierowanie na badania, a dopiero potem zasugeruje pasującą terapię.

Nie panikuj zatem - nawet jeśli wielki dzień coraz bliżej, a ciebie męczy ból kręgosłupa. Leczenie jest wykonalne i pozwoli ci przetrwać twoje wesele z lekkością i uśmiechem. No, chyba że za bardzo zaszalejesz - lecz wtenczas możesz czuć złość tylko na siebie ;).