sobota, 25 czerwiec 2022

Miesiąc miodowy dla fanów literackiej twórczości postapokaliptycznej

  • Kategoria: Poradniki
  • Opublikowano: niedziela, 06 grudzień 2020 14:11
  • Super User
  • Odsłony: 479

postapo 02Coraz większa liczba par postanawia zrezygnować z tradycyjnej podróży poślubnej w nadmorskich ośrodkach wypoczynkowych na rzecz nietypowych lokalizacji, lub niezapomnianych tematycznych wypraw, wypełnionych niezapomnianymi przygodami, gdzie najważniejszym pożywieniem są suchary wojskowe, a nie syte posiłki. Z tego względu nikogo już nie zaskakują świeżo poślubieni małżonkowie korzystający z zimy na stokach w Alpach, lub wspinający się po pionowych ścianach skalnych w Norwegii, czy na Południu.


Także miłośnicy survivalu odnajdą niezwykłe pomysły na interesujące pobyty w ramach miesiąca miodowego. Wiele z nich może pochodzić prosto z klimatu cenionych pozycji twórczości postapo, gdzie jedyną szansą na ocalenie było sprawne posługiwanie się bronią do walki wręcz oraz krzesiwo umożliwiające rozniecenie ognia. Szukać inspiracji można się nie tylko w dusznym klimacie, znajdującym się choćby w „Kantyczce dla Leibovitza” Waltera M. Millera czy „Wodnym nożu” Paola Bacigalupi, ale wprost usiłować odtworzyć ścieżkę, którą przebyli bohaterowie. Dobrze jednak zwrócić uwagę, że przez wzgląd na cechy charakterystyczne tego rodzaju twórczości, nie zawsze bywa to realne.  

Co należy wiedzieć, planując miesiąc miodowy w stylu postapo?

postapo 04Aby podróż z przetrwaniem w tle, zaplanowana po ślubie, zakończyła się sukcesem, należy nie zapomnieć o kilku rzeczach. Taka wycieczka wiąże się zazwyczaj z koniecznością przemierzania trasy piechotą, trzeba więc z wyprzedzeniem rozpocząć dbać o formę fizyczną. Nieodzowne jest też kupno poręcznego, ale pojemnego plecaka, który zmieści potrzebne składowe wyposażenia. Taki może być choćby Wisport Sparrow 30 lub First Tactical. Pośród niezbędnych rzeczy rynsztunku koniecznie muszą znajdować się: multitoole oraz kamień do ostrzenia noży. Jeżeli zaplanowano spakowanie broni, warto wziąć ze sobą także wycior oraz inne elementy do jej pielęgnacji.

Ważnym elementem podróży po ślubie inspirowanej światem beletrystyki postapo bywa dostosowana garderoba, która zapewni komfort oraz ochroni przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Z tego względu ważne jest, by zadbać o wygodne obuwie oraz cienką, ale wytrzymałą odzież ochronną, jak również bojówki ze znaczną ilością miejsca do przechowywania. Wybierając się na wyprawę w tereny pustynne, potrzebna może okazać się także chusta na twarz. Bardzo przydatna.