piątek, 02 grudzień 2022

W jaki sposób wybrać odpowiednio dopasowaną do sylwetki suknię na ślub?

  • Kategoria: Poradniki
  • Opublikowano: wtorek, 21 marzec 2017 12:11
  • Super User
  • Odsłony: 1206

suknieSposób uszycia sukni ślubnej musi być dopasowany do Twojej sylwetki. Właściwy dobór wymaga od nas wystarczającej wiedzy, spożytkowanej energii, ale także poznania Twojego rodzaju ciała.

Przed tym jak wyruszysz w podróż do sklepu, pomyśl, który fason sylwetki posiadasz oraz jakie elementy swojego ciała pragniesz ukryć, a jakie wyeksponować.

 

wdPrzed wyborem sukienki ślubnej nie zapominaj, iż czasem zabukowana kreacja ślubna dojdzie do Ciebie po etapie paru miesięcy, jeżeli chcesz sukni od projektanta. Jeśli suknia planuje być stworzona na wielkość, wtedy czeka Ciebie wiele przymiarek także godzin straconych u krawcowej. Przed wyborem kreacji ślubnej ustalcie zgodnie z narzeczonym klimat uroczystości weselnej. Zapytaj się jakim budżetem dysponujecie również ile potraficie przeznaczyć na kreację ślubną. Nie chcesz przecież, by Twoja idealna kreacja weselna stawała się źródłem sceny , dodatkowo, by efektywnie popsuła wam tenże szczególny dzień.

Suknia ślubna o projekcie tradycyjnym ma idealnie dopasowaną górkę i duży dół. Najczęściej składa się z dwóch części. Zasadnicza część to gorset , a druga – spódnica. Ten model sukni ślubnej w szczególności zalecany jest paniom o bardzo zarysowanej talii.

Kreacja ślubna w stylu empire może mieć delikatne rękawki lub skrzydła. Ma odcięcie pod biustem, dół jest wszak mało puszczony. Linia odcięcia jest przeważnie podkreślona eleganckim pasem. Sukienka ślubna tego rodzaju optycznie wydłuża sylwetkę. Poświęcona jest głównie dla niewielkich kobiet, i dodatkowo tych wyrazistszych bez wyraźnie określonej budowy.

Pozostały typ to kreacja typu princess. Ta suknia wyposażona jest w cięcia francuskie. Przedłużają one optycznie budowę i wyszczuplają talię. Suknia jest dostosowana w biuście oraz w talii i rozszerza się ku dołowi. Model taki to idealny fason dla każdego wariantu urody oraz sprawnie potrafi ukryć nadmierne kilogramy.

Sukienka w układzie litery A proponowana jest dla dużych klientek. To wspaniały typ sukienki, który rozszerza się od biustu ku dołowi. Zalecana jest oczywiście dla niskich kobiet, jak i dla tych pulchnych. Mogą ją założyć mniejsze dziewczyny młode z niewielką nadwagą.