środa, 22 marzec 2023

Jak urządzić wesele po swojemu?

  • Kategoria: Poradniki
  • Opublikowano: piątek, 02 grudzień 2022 13:41
  • Super User
  • Odsłony: 73

wesele w naszym styluZaplanowanie i zorganizowanie wesela to nie lada wyczyn. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby nie doszło do zbyt wielu kłótni w rodzinie w trakcie całych przygotowań.

Wiele par, chciałoby, aby wesele zostało przygotowane według ich oczekiwań. Niestety, bardzo często rodzice mają bardzo dużo do powiedzenia w tym zakresie. Najgorsza z możliwych opcji jest wtedy, kiedy rodzice dokładają się finansowo do zorganizowania całego przedsięwzięcia, mają bowiem wtedy poczucie, że dzięki temu mogą mieć wiele do powiedzenia.

Jak więc sobie z tym poradzić? Młodzi i bez tego mają wiele stresów związanych z ich najpiękniejszym dniem, a bardzo często oczekiwania rodziców, zdecydowanie rozmijają się z oczekiwaniami narzeczonych.

weselne kieliszkiDlatego niezwykle ważne jest to, aby już na samym początku ustalić granice, a także zasady takiego wsparcia finansowego. Oczywiście idealnie byłoby finansować taką imprezę z własnych środków, ale wiadomo, nie zawsze jest to możliwe.

Trzeba też przemyśleć, czy rzecz, której oczekują od nas rodzice jest zupełnie poza wszelkimi możliwościami, czy jednak możemy się na nią zdecydować. Warto też mieć na względzie to, że z dużym prawdopodobieństwem, nasi bliscy chcą dla nas dobra. Dlatego czasami warto ich wysłuchać. Najważniejsze natomiast jest to, aby umieć postawić granice, ale w kulturalny sposób.

Ważne jest to, abyśmy we dwójkę ustalili jakie są nasze priorytety i starali się spełnić przede wszystkim nasze własne oczekiwania. Tylko dzięki temu będziemy w stu procentach zadowoleni z przebiegu całej imprezy. A warto pamiętać, że taka noc jest jedna na całe życie (z reguły).