wtorek, 26 wrzesień 2023

Kogo wybrać na świadków?

  • Kategoria: Poradniki
  • Opublikowano: czwartek, 03 sierpień 2017 11:23
  • Super User
  • Odsłony: 969

swiadekNajczęściej świadkami ślubnymi zostaje rodzeństwo, tak się jakoś przyjęło. Jest to oczywiście dobre założenie, bo rodzina (przynajmniej teoretycznie), zawsze będzie przy nas, będziemy mogli na nią liczyć w trudnych chwilach, czy też dzielić radosne przeżycia.

 

Czasami jednak relacje z rodzeństwem nie należą do najlepszych, więc czy trzeba wtedy robić coś na siłę?

 

Bardzo dobrze w roli świadków sprawdzają się najbliżsi przyjaciele. Czują się oni bowiem wyróżnieni i starają się robić wszystko żeby nas nie zawieźć. Rodzeństwo nie zawsze ma takie poczucie. Jest naszym świadkiem to jest i tyle. Nie czuje się wyróżniony, a po prostu wykonuje zadania, które do niego należą. Przyjaciele zazwyczaj chcą żeby wszystko wypadło jak najlepiej i wychodzą ze swoimi pomysłami. Oczywiście wszystko to zależy od naszym relacji z rodziną i bliskimi.

 

Zdarzają się również sytuacje, kiedy przyszli małżonkowie w ogóle nie mają kogoś kogo mogliby poprosić o pełnienie tej jakże ważnej funkcji. Wtedy pojawia się problem i często trzeba wybrać mniejsze zło, czyli na przykład lepiej wybrać dalszą kuzynkę niż znajomą z pracy, z którą nie wiemy czy będzie się utrzymywał kontakt przy zmianie pracy.